HAKKIMIZDA

Eğitim uzun soluklu bir yolculuk. Bu yolculukta yapılan hatalar, göz ardı edilen yanlışlar, telafisi sancılı kayıplara yol açıyor. Çakmak Kolej Balat, işte bu hedeflerin iz düşümünde eğitime armağan edildi. Özgüveni sağlam, etik bilincine sahip, evrensel algılayan, iki dilde düşünebilen, konuşabilen, matematik, fen ve sosyal bilimleri yalnızca soru çözmek için kullanmayan, hayatının bütününde, bilgiyi hayatın ayrılmaz zenginliği olarak yaşayan bir gelecek hayal ediyoruz. Çakmak Kolej Balat, önce sistemi ve o sistemi evrensel boyutta sürdüren, güncelleyen güçlü akademik kadrosuyla, eğitimin altın ligini başlatıyor.

Eğitimin bir deney olmadığını, dolayısıyla deneme ve yanılmaların eğitimde yeri bulunmadığını kimse reddetmiyor. Fakat çokça yanlış, ısrarlı tekrarlar devam ediyor. Çakmak Kolej Balat’ın eğitim sistemini güçlü kılan fark da buradan besleniyor. Eğitim sistemimizde önce akademik kadromuzun, ardından hizmetli birimlerimizin toplam mutluluğunu sağlıyoruz. Çünkü başarı kendini güvende hisseden, gelecek beklentisi olan, hedefleri bulunan, kendini sürekli yenileyen bir ekip işi. Ve en önemlisi büyük bir mutluluk.

Çakmak Kolej Balat; sadece ülkemizin değil, dünyanın en modern eğitim kampüslerinden biri. Öğrencilerin ihtiyaçları gözetilerek mimarisi planlanmış, güvenlik kriterleri tanımlanmış sayılı okul binaları arasında. Çocukların eğitim konforuna uluslararası standartlarda ulaşmaları bizim için yeterli değil. Önemli olan kampüsün içini de aydınlık bir vizyonla doldurabilmek. Bu sebeple de dünyada “ekol okul” olarak tanımlanan okulların uyguladığı sistemleri izliyoruz. Çakmak Kolej Balat’ı, özgün kılan farklar akademik disiplin, sürekli gelişimle başlıyor.