KURUCUMUZDAN

Eğitimin bir tek konusu vardır, o da hayattır. Geniş anlamıyla eğitim, hiç bir konudan dışlanamayandır.

Bireyin ve toplumun yaşamını yakından ilgilendiren bilim, teknoloji, kültür, sanat, eğitim, sanayi ve ticaret her geçen gün biraz daha globalleşiyor ve değişiyor. Bu değişim de, ister istemez başka değişimleri gerekli kılıyor. En önemlisi de bireyin eğitimi…

Bu değişimlerde öğrencilerimizin yeteneklerini bulup ortaya çıkarmak, geliştirmek ve ilerlemelerini sağlamak da bizim görevimiz.

Geçen iki yüzyılda bilinçsizce tahrip ettiğimiz doğayı korumak dünyanın çok önemli problemlerinden birisi haline geldi. Çakmak Koleji olarak her bireye ve toplumumuza bu bilinci aşılamak, doğayı hakkettiği noktaya çıkarmak istiyoruz.

Bizler, Çakmak Kolej’in kapısından girdiğimiz anda ilk fark edeceğiniz, kurucular ve okulunu çok seven öğretmenleriz. Bu sevgi ve coşkunun; yaptıkları ürettikleri her şeye yansıdığını sizlerde zaman içinde deneyimleyecek ve eminim ki bu ailenin bir parçası olmaktan mutluluk duyacaksınız. Öğretmenlerimizin üç temel özelliği olduğunu biliyoruz: Birincisi kendileriyle ve çevresiyle barışık olmaları, ikincisi kendilerini ve çocukları koşulsuz sevmeleri, üçüncüsü kendilerini ve çocukları yaşamın gizli gücü olan değişimin ve dönüşümün odağı olarak görmeleri.

Bu kadar farklı enstrüman ve sesten oluşan bir orkestrayı yönetmenin zorluğuna gelince; mutlu, sağlıklı, başarılı çocukların cıvıltısı her çabaya değer diye düşünüyoruz. Tüm bunları kapsayan gerçek hedef ise çocuğumuzun yaşamda mutlu, sağlıklı, ne istediğini bilen, kararlı, etkin ve başarılı bir birey olmasını sağlamak. Her birey farklı potansiyel ve kişiliği olduğunun bilinciyle yapılacak profesyonel yönlendirmeler; onları yaşamda istedikleri yere kolaylıkla ulaştıracak. Bizlere ise, onlar için en iyiyi yapmış olmanın huzurunu duymak kalacak.

Siz çocuğunuzun eğitimini önemsiyorsanız, Biz öğrencilerimiz için ne istediğimizi ve hedeflediğimizi çok iyi biliyoruz. Bu hedefler sizinkilerle örtüşüyorsa, çocuklarımız ÇAKMAK KOLEJ’de mutlu ve sağlıklı gelişerek değişecektir.

Saygılarımla.

Murat ÇAKMAK
ÇAKMAK EĞİTİM KURUMLARI
Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı