ORTAOKUL

Çakmak Koleji’nde, ortaokulda her öğretmen, kendisine ayrılmış ve derslere uygun donanıma sahip sınıflarda eğitim verir. Öğrencimizin sürekli aktif olduğu etkin bir ortam yaratılır. Eğitim öğretim programımız öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel ve fiziksel gelişimlerindeki farklılıklar dikkate alınarak devam edecektir. Her öğrencimizin akademik ve sosyal gelişimini takip eden bir sınıf öğretmeni bulunacaktır. Sınıf öğretmeni ve rehberlik birimi, ortak çalışmalarda bulunacak öğrenci, veli ve okul arasında bir köprü kuracaktır. 

Çakmak Koleji’nde yabancı dil dersleri Türk ve yabancı öğretmenler tarafından yürütülecektir. 3. sınıfta başlayan 2.yabancı dil uygulamamız ortaokul bünyesinde de etkin olarak devam edecektir. Ortaokulumuzda proje tabanlı, bireysel farklılıklar geliştiren modern eğitim yöntemleri benimsenmiştir. Öğrencilerimizİ ,sosyal toplum bilincini kazanacakları etkinliklere yönlendirecek ve destekleyeceğiz. Kendileri yönettikleri projeleri hayata geçirecek, bireysel ve grup çalışmalarıyla hazırlayacakları yazılı, sözlü sunumlarla ulusal ve ulusalar arası projeler ver yarışmalarda ilerleme olanakları bulacaklardır.

Öğrencilerimizin ülke genelinde yapılan merkezi sınavlara hazırlanabilmeleri için yoğunlaştırılmış programlar yürütülecektir. Tam öğrenme pekiştirme ve tekrar için eğitim sonrası Akademik destek programı uygulanacaktır. Öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre dersler belirlenecek ve alanında uzman öğretmenlerimizle etkin çalışma içerisine gireceklerdir.

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN